Valorant Ayarları – FPS Arttırma 2024

Herkese merhabalar arkadaşlar oyunlarda hepimizin sıkça merak ettiği konulardan biri FPS Arttırma. Hadi hep birlikte Valorant FPS Arttırma 2024 konusu için Valorant Ayarları nasıl yapılır göz atalım. Valorant gibi oyunlarda yeteneğimiz ve bileğimiz önemli olduğu kadar, oyunu oynadığımız teknik ayarlar da gerçek anlamda önemlidir. Bu yüzden, en çok önem vermemiz gereken detaylardan birisi de fps arttırma yolları gibi alanlardır.

Bundan bir önceki konumuzda bildiğiniz üzere, Valorant bedava vp kodları konusuna değinmiştik. Eğer o konudan da yararlanmak istiyorsanız az önce verdiğimiz bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu konumuzda ise, en iyi ve detaylı fps ayarlarını 2024 senesi için güncel olarak sizlere sunuyor olacağız. Konumuzu dikkatlice okumaya devam edin.

Valorant Ayarları 2024

Arkadaşlar öncelikle hepimizin geçmiş tecrübelerinden aşina olduğu üzere oyun dışı olan ayarlar yani ekran kartı ayarları, arka plandaki uygulamaların kapatılması, windows performans ayarları gibi konuları çoğumuzun bildiğini varsayıyorum. Bilmeyenler araştırabilir internette çokça kaynak bulunmakta.

Valorant’ a Özel FPS Ayarları:

Valorant fps arttırma yolları 2023
Valorant FPS Arttırma Ayarları 2024

VSync: Vertical Synchronization, bilgisayar oyunlarında görüntü oranını monitörün yenilenme hızıyla eşleştirmenize yardımcı olan bir seçenektir. İsteğe göre açık konuma getirebilirsiniz. Açık konuma getirildiğinde örneğin monitörünüz 60 Hz ise normalde 60-144 FPS alıyorsanız Vsync FPS’ i 60′ a sabitleyecektir. Bu durum ekranda oluşan bir çok kırılmanın önüne geçebilir, ayrıca ekran kartınız daha az yorulacaktır.

Valorant FPS Nasıl Arttırılır?

Yukarda kısaca verdiğimiz ayarların dışında, Valorant‘ı optimize etmek için ve oyunda daha çok FPS elde etmek içinde olan birkaç yol var. Ekran kartlarınız, programlama sistemleriniz ve işletme sistemi olduğunda, bu ayarlar bilgisayarda değiştirilebilir.

  • Güç Planı Değiştirme
  • Başlangıç Seçeneklerini Kaldır
  • Ekran Kartını Güncel Tut
  • CPU’nuzu Valorant İçin Düzenleyin ve Öncelik Verin
  • Bu içeriğimiz de işinize yarayacaktır, tıklayın: CS GO Başlatma Seçenekleri 2023

Valorant’da en çöp bilgisayarda bile FPS’nizi uzaya çıkartacak olan, Elon Musk ile yarıştıracak ayarlar hemen aşağıda sizlerle. En iyi grafik ayarları için videoyu izleyebilirsiniz. Böylelikle drop sorunu gibi konulara da çözüm üretmiş olursunuz.

https://youtu.be/lMQnMcTAz9E

Valorant FPS Arttırma Görüntü Ayarları 2024

Bilgisayarda bazı değişiklikler yaptıktan sonra, FPS’yi artırmaya yardımcı olmak için Valorant’ın grafik ayarlarını değiştirmek mümkündür. Oyun ayarları bölümüne gittiğinizde yukarıdakileri deneyebilirsiniz. Genel ayarlarda tüm FPS kısıtlamalarını kapatın. Bu da demek oluyor ki oyunun en iyi performansı alması için FPS’de sınırlama olmayacak, oyunun çözünürlüğünü düşürerek FPS artışı elde etmek mümkün. Ancak, bu hemen görüntü kalitesinin düşmesine yol açacaktır. “Grafik Kalitesi” sekmesinde ki ayarları “Düşük” olarak değiştirmeyi deneyin. Bu değişiklikler oyunun kalitesini doğrudan etkilemekte ve oyunun performansını iyileştirmektedir.

Sonuç

İçeriğimizde ziyaretçilerimiz için, Valorant fps arttırma yollarını en güncel şekilde paylaştık. Ayrıca, bu anlatıma videolu ve görsel materyaller de ekleyerek oldukça anlaşılır bir hale getirdik. Böylelikle, bütün kullanıcılarımızın rahatlıkla fps’ini arttırdığını umuyoruz.

İlginizi Çekebilir: Valorant Nişangah Değiştirme

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir