majezik fiyatı 2021

Majezik Fiyatı 2024 Listesi

Majezik fiyat 2024 yılı için yazımızda güncel olarak sizlerle. Majezik duo, sprey, gargara, eczane, sr fiyatı 2024 senesinde ne kadar? Hep birlikte yazımızda bunları görebileceğiz. Çok yaygın olarak kullanılan ve reçetesiz halde satılabilen bir ağrı kesici olan Majezik’in reçetesiz fiyat listesi 2024 yılı ne kadardır yazımızda bunu ele alıyor olacağız. Hepimizin bildiği üzere her geçen gün her türlü üründe çeşitli zamlarla karşılaşabiliyoruz.

Majezik Fiyat 2024

Hemen aşağıda bulunan tabloda, majezik listesini güncel olarak sizlere sunuyor olacağız. Kullanıcılar, her geçen gün gelen zamlardan ötürü eczaneye alışveriş yapmaya gitmeden önce güncel fiyatlardan haberdar olmak istiyorlar. Sizler için blogamca.com’da en güncel fiyatları her zaman paylaşıyoruz.

Majezik MG Tablet Sayısı Fiyat 2024
Majezik 100 MG Fiyatı 2024 15 102.25 TL
Majezik Oral Sprey 30 ML 138.62 TL
Majezik Topikal Sprey 50 ML 262 TL
majezik fiyat listesi 2024
Majezik Fiyat
Majezik Fiyat

Gördüğünüz üzere, şu an için en güncel fiyat tablosu hemen yukarda belirttiğimiz gibidir. Yazımızın devamında majezik fiyat için çeşitli varyasyonlara yer vereceğiz. Örneğin, sprey fiyatını vesaire merak eden ve araştıran kullanıcılar için onlardan da bahsedeceğiz.

Majezik Sprey Ağrı Kesicinin Fiyatı Nedir?

Doktorunuzun reçete vasıtasıyla yazacağı Majezik Sprey 30 ml fiyatı 27.67 TL’dir. Kullanıcılar, tablet yerine sprey olarakta kullanmayı tercih edebiliyorlar. Doktor tarafından da bu şekilde yazılıp önerilebiliyor. Bu yüzden, sprey olarak fiyat listesi de oldukça merak ediliyor.

majezik reçetesiz fiyatı 2023
Majezik Fiyat 2024

Hemen yukarda ki listede majezik fiyat listesini güncel olarak görmektesiniz. Bu liste hazırlanırken yazdığımız fiyatlar en güncel hali olan fiyatlardır. Eczanenizden, aldığınız yerden bağlı fiyat farklılıkları ile karşılaşabilirsiniz. Konumuzu hazırlarken mevcut olan en yeni, zamlı fiyatlar bu şekildeydi zam geldikçe ve haberimiz olduğu sürece fiyat tablosunu en güncel fiyatlarla güncelleyebiliriz.

Majezik Ne İşe Yarar?

Majezik ağrı kesici, çoğu durumda kas ve kemik ağrıları için kullanılmaktadır. Yumuşak doku ve eklem ağrılarını gidermek için de kullanılabilir. Yani kas sertliği yaşıyorsanız, eklemleriniz veya kemikleriniz, sırt ve boyun ağrılarınız varsa bu yöntemi harika bir şekilde kullanabilirsiniz. Majezik ne işe yarar sorusunun cevabı aslında basittir.

Menopoz sonrası kadınların adet sancılarına, sırt ve bel ağrılarına, yumuşak doku yaralarına ve birçok kas eklem ağrılarına iyi gelir. Majezik kullanmaya başlamadan önce Majezik’in yan etkileri hakkında bilgi edinin. Majezik’in ne olduğunu öğrenmeden ilacı kullanmak doğru değildir. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce doktorunuza mevcut hastalıklarınızı ve sorunlarınızı anlatmalısınız. Bu çok önemli bir noktadır.

Majezik Yan Etkileri

Her ilaç gibi bunun da yan etkileri vardır. Bu ilaç baş dönmesi gibi ciddi yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle ilacı aldıktan sonra araç kullanılmaması veya seyahat edilmemesi önerilir. Aksi takdirde yolculuk sırasında mideniz bulanabilir ve bu ciddi sorunlara yol açabilir.

Majezikte de etkiler arasında bir kopukluk var. Her ilaçta olduğu gibi majezik’de mide yanmasına neden olabilir ve bu nedenle yapılamaz. Bu durumda bol su içilmesi tavsiye edilir. Çarpıntılarınız ve huzursuzluğunuz geçmezse doktorunuza görünün. Mjezik yan etkilerinden biri uyuşukluktur. İlacınızı aldıktan sonra kendinizi uykuya dalmış halde bulabilirsiniz. Majezik zaman zaman özellikle ilk kullanımda uyku hali yapabilir. İlacınızı aldıktan sonra zaman zaman titreme hissederseniz paniğe kapılmayın. Bu ilacın kullanımı ile ilgili bir diğer önemli nokta da laktoz intoleransı olan kişileri etkilemesidir.

Bu ilaç laktoz içerdiğinden ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar. Aksi halde ilacı kullanmaları halinde yan etkiler gözlemlenebilir. Majezik yan etkileri detayına da değinmiş olduk.

Majezik Fiyat

Majezik fiyat tablomuzun ardından bir kaç detaydan bahsedeceğiz. Bu tip ağrı kesicileri genelde insanlara basit bir haplarmış gibi gelseler de kesinlikle doktor kontrolünde kullanmanızda yarar vardır. Özellikle alerjiniz mevcutsa, alerjik bir yapınız varsa doktorunuza danışmanız şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca böbrekler üzerinde minimum seviyede olumsuz etki yaşamak adına bol su ile tüketmenizi ve gün içerisinde de bol su içmenizi tavsiye ederim.

Majezik Ağrı Kesici Ne Kadar Sürede Etki Eder?

İlacın etki süresi 1,5 saat içerisinde en üst düzeye gelir. Takribi 6 saat içerisinde ise etkisi yarı yarıya azalır. Yani, ortalama 1 saat içerisinde etki edeceği söylenebilir.

Arveles mi Daha Ağır Majezik mi?

Arveles, daha çabuk bir şekilde ağrıyı keserken Majezik daha güçlü olup ancak daha uzun etki süresine sahiptir. Arveles, yarım saat içerisinde ağrıyı kesebilir.

Majezik Hangi Ağrılara İyi Gelir?

Majezik, günlük hayatta karşılaşabileceğimiz bir çok ağrıya iyi gelir. Adet ağrısı, bel ağrısı, sırt ağrısı, diş ağrısı, baş ağrısı gibi ağrılara iyi gelir.

Sonuç Olarak

Yazımızda Majezik’in güncel fiyatına ve hakkında bir çok detaya yer verdik. Gördüğünüz üzere, yan etkilerinden tutun da kaç dakikada etki edebileceği konularında bilgilendirmelerde bulunduk. Umarız kafanızda herhangi bir mevcut soru işareti kalmamıştır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir