CS GO 2 Başlatma Seçenekleri 2024

Başlatma Seçenekleri Nedir?

CS GO 2 Başlatma Seçenekleri 2024 steam’in bize sunmuş olduğu oyunun bilgisayarla etkileşimini kontrol edebilecek kodların kullanımını sağlayan bir seçenektir. Oyunu kendimize göre özelleştirilmiş şekilde ve daha verimli oynamak için optimize etme işlemidir diyebiliriz. Böylelikle, oyundan ve kullanımdan alacağımız verim artacaktır.

Bu yazıda CS:GO 2′ de en hızlı, en kolay ve en verimli fps arttırma yöntemlerinden birini sizlere anlatıyor olacağız. Öncelikle aşağıdaki yoldan Başlatma Seçenekleri‘ ni hemen sizler için açalım;

Steam > Kütüphane > CS:GO 2 > Sağ Tık > Özellikler > Başlatma Seçeneklerini Ayarla 

En önemli kodlar neler diye soracak olursanız aşağıdaki dizini başlatma seçeneklerine yapıştırabilirsiniz. Monitörünüz 60 Hz ise -freq 144 kodunu yazmamanız yeterli.

CS GO 2 Başlatma Seçenekleri

cs go başlatma seçenekleri 2023 fps
CS GO 2 Başlatma Seçenekleri 2024 Görseli
-novid -tickrate 128 -high -d3d9ex -freq 144

Kodlar

 • threads 4

İşlemci sayısı günümüz bilgisayarlarında genellikle 4′ tür. İşlemci sayınıza göre 4 rakamını düzenlemelisiniz. Ctrl + Alt + Delete yaparak, görev yöneticisini açıp diğer ayrıntılara tıkladıktan sonra Performans > CPU kısmından sağ alt tarafta çekirdek sayınızı görebilirsiniz. ( Win 10 için. )

LOL’e ne zaman urf gelecek merak ediyorsanız bu yazımız ilginizi çekebilir: LOL Urf Ne Zaman Gelecek

 • novid

CS:GO 2 açılırken başlangıçtaki oyun introsunu kaldırır.

 • tickrate 128

Bu başlatma seçeneği ayarlanmadan botlarla çevrimdışı bir oyun oluşturursanız, oluşturulan sunucu tickrate 64’te çalışacaktır. Bu başlatma seçeneği belirlendiyse, çevrimdışı sunucular her zaman tick 128’te çalışacaktır. Bu durum browserlar ile sağlanan diğer sunucular ve oyun içi kaliteli topluluk sunucuları içinde geçerlidir.

 • -high

Bu, oyunu yüksek öncelikli modda başlatacaktır. Bu başlatma seçeneği, özellikle arka planda bir çok programı aktif olan kullanıcılar için cs go ya performans ayrılmasını sağlayacaktır.

 • +cl_forcepreload 1

Haritanın tüm kısımlarının oyuna girmeden önce yüklenmesini sağlar. Oyun sırasında oluşabilecek fps dropların önüne geçebilir. Bu sayede güzel bir avantaj sağlayabilirsiniz.

 • -d3d9ex

Bu başlatma seçeneği alt+tab yapma süresini kısaltmaktadır. Forumlarda yüksek sistemler için önermeyenleri ve bir şey değiştirmediğini söyleyenleri görmüştüm işe yaramazsa kaldırmanızda fayda var. En son güncellenen koddur. Önceki hali -nod3d9ex1 bu şekildeydi hala güncellemediyseniz hemen güncelleyin.

 • -freq 60

Monitörünüzün Hz değerine göre “60” sayısını değiştirebilirsiniz. Eğer normal düzeyde yani 60 Hz kullanıyorsanız bu kodu yazmanıza gerek yoktur. Bilgisayarın arama kısmına gelerek Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları kısmından monitörünüzün Hz değerini görebilirsiniz.

 • -nojoy

Oyun kontrollerinden biri olan joystick desteği kaybolur. Kullanmayacağımız bu seçenekten bilgisayarımızı ayırarak bir yükten daha kurtarabiliriz.

 • -language english

Bu ayarımız ile oyun dilini ayarlayabiliyorsunuz. CS:GO 2 Steam hesabınızın ana dilini kullanıyor. Yani Steam hesabınız Türkçe ise bu ayarı yapmadan oyunu farklı bir dilde kullanamıyorsunuz.

 • -console

Oyun başlangıcında konsolun ekranınıza gelmesini sağlayacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=Z4ZDQzGoyxo&t=340s

Konudan Çıkarımlarımız

Bu konumuzda detaylıca sizlere teknik ayarlar sunmuş olduk. Ayrıca isterseniz buraya tıklayarak açılan kısımdan itibaren izleyerek unlost ve rip’ in anlatımıyla yapabilirsiniz. Kendileri malumunuz çoğu oyuncu için örnek. Linkte youtube videosu mevcuttur. Ekstra olarak yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz CS GO 2 ayarları kaydetme, taşıma, config dosyası oluşturma ile ilgili konumuza da buradan gidebilirsiniz. Böylelikle, bir diğer ihtiyacınız olan config dosyası oluşturma işlemi hakkında da detaylı bilgiler elde edinebilirsiniz. Kesinlike tavsiye ettiğimiz bir konudur. Yazımıza devam ediyoruz.

CS:GO 2 çalıştırma seçenekleri FPS artırmayı sağlar mı?

Evet, eğer düzgün bir şekilde gerekli ayarları bahsettiğimiz gibi yaparsanız bu şekilde fps artımı gerçekleştirmiş olursunuz arkadaşlar.

CS:GO 2 başlatma seçenekleri nerede?

Bu seçeneklere, Steam kütüphanenizden CS:GO 2’ye sağ tık atarak ardından özelliklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Karşınıza başlatma seçenekleri seçeneği çıkacaktır.

CS GO 2 başlatma seçenekleri konusunda, Xantares ve Unlost gibi isimlerin ayarları en çok tercih edilenler arasındadır.

Blogamca

CSGO Başlatma Seçenekleri 2024

CS GO 2’de FPS daha da önemlidir. CS GO 2 Launch Options 32 GB RAM ve efsanevi ekran kartları ile oynayan rakiplerinize karşı rakibiniz olabilir. Bu nedenle verdiğimiz tüm kodları tek tek yazmanız çok önemlidir. Aşağıda nedenlerini açıklayarak gerekli kodları vermiş olsak da sonunda hepsini içeren bir kod derledik. En sondaki kodu girerek FPS yükseltme adımlarını hemen tamamlayabilirsiniz.

CS GO 2 başlatma seçenekleri aslında bilgisayardaki ek yükü azaltır ve oyuna odaklanmasına ve FPS’nin eklediği herhangi bir oyun kodunu çözmesine olanak tanır. Bu oyun performansını artırmak için çok önemlidir. CS GO 2 için çeşitli kodlar da kullanırsanız oyun performansınız artacak gibi gözükecektir.

6 comments

 1. Benim bilgisayar laptop ama hz yi 144 yaptım oyun hızlandı neden böyle bir şey oldu anlamadım bilgisayar patatez

  1. 144 Hz laptoplar mevcut, ancak bilgisayarınız dediğiniz gibiyse büyük ihtimal iyileşme diğer kodlardandır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir