reçetesiz uyku ilacı 2021

Reçetesiz Uyku İlacı 2022

Bazı insanlar, yaşadıkları uyku sorunlarından ötürü reçetesiz uyku ilacı 2022 gibi aramalar yapıyorlar. Peki hangi uyku hapları reçetesiz olarak satın alınabilir? Yazımızda, bu gibi konulardan ve uyku ilaçları hakkında çeşitli bilgilerden bahsediyor olacağız. Görebileceğiniz yan etkiler, kafanıza göre uyku ilacı alıp almak doğru mu? değil mi? Yazımızda anlatıyor olacağız.

Öncelikle, kesinlikle hiçbir şekilde doktor onayı olmadan ilaç alımını onaylamıyoruz. Uyku ilacı uyumanızı sağlar ancak yanında yan etkileri de beraberinde getirebilir, bu açıdan doktor gözetiminde olmanız yararınıza olacaktır. Bunlar her doktor gözetiminde olmadan, reçetesiz, kafasına göre ilaç kullanan insanlar için geçerli aslında tabii ki, sadece uyku ilaçları için geçerli olan şeyler kesinlikle değil. Tabii ki de bazı insanların, uyku ilacına ihtiyacı olabilir ve bu konuda da bazı insanlar gibi siz de reçetesiz uyku ilacı tercih edebilirsiniz.

reçetesiz uyku ilacı 2022 fiyatları

Ancak uyku ilacının sizlere “gerçek” bir uyku verdiğini söylemek zor. Uyku hapı içeyim, sabaha zinde uyanayım gibi şeyler biraz ütopik düşüncelerdir diyebiliriz. Bu şekilde çalışan ilaçların sizin üzerinizde ki etkisi zamanla azalsa da, muhtemelen diğer gün de kendinizi sarhoş gibi hissedebilirsiniz. Bu gibi nedenlerden ötürü de işinize odaklanamayabilirsiniz, kendinizi gün içerisinde sersem hissedebilirsiniz. Peki araştırmalara göre rapor edilen yan etkilerden bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz;

 • Alzheimer riskini arttırdığı söylenmektedir.
 • Bağımlılık yapabilir.
 • Yapılan çeşitli araştırmalar, uyku hapı kullanan kişilerin kullanmayan kişilere göre daha az yaşadığını göstermektedir.
 • Ayrıca, uyku haplarının kalp krizi ve kanser gibi sağlık sorunlarıyla karşılaştırma riskini arttırdığı yönünde de araştırmalar mevcut.
 • Vücudunuz ilaca alışırsa giderek dozu arttırmanız gerekebilir.
 • Tabii ki bunlar bahsi geçen yan durumlar! Unutmayın önemli olan DOKTOR tavsiyesi!

En Sık Kullanılan Reçetesiz Uyku İlacı 2022 Listesi:

 • Unisom
 • Remeron
 • Citoles
 • Tolvon
 • Largactil
 • Desyrel
reçetesiz uyku ilacı hapı 2022
reçetesiz uyku ilacı hapı 2022

Peki Ne Yapalım?

Öncelikle doktor gözetiminde, doktor tavsiyesi ile bir ilaç kullanımına başlayacaksanız zaten başlamalısınız. Ancak, ben uyuyamıyorum şöyle böyle diye kendi kendinize teşhis koyup kafanıza göre ilaç kullanmanız yanlış bir şeydir arkadaşlar bunu kabul etmelisiniz. Kahveden, çaydan uzak durun.

Uykuyu Düzene Sokmak

Doğal yollarla, doğal tavsiyelerle uykunuzu ciddi şekilde düzene sokmak için çaba gösterebilirsiniz. Eğer ciddi bir çaba gösterirseniz uykunuzu doğal olarak düzene sokabilirsiniz. Bir hobi, gün içerisinde spor yapmak, yorulmak, çeşitli çaylar size yardımcı olabilir. Bunu bir zamanlar sabaha kadar ayakta olan biri olarak yazdığımı belirtmemde fayda var. Psikolojinizin sallantıda olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim.

Tavsiye Olarak: Uyku Çayı

Reçetesiz uyku ilacı 2022 kullanımından önce, çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz. Bunlardan biri de çay gibi şeyler olabilir. Lavanta, Melisa, Ihlamur, Papatya gibi çeşitli çaylar ve tarifler deneyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.