internet hızlandırma 2021, internet hızı nasıl arttırılır 2021, internet hızı arttırma 2021

İnternet Hızlandırma, Hızı Nasıl Arttırılır 2021

Bu yazıda internet hızlandırma 2021 pc, internet hızı nasıl arttırılır, arttırma, internet hızlandırıcı 2021, kyk internet hızlandırma 2021, vodafone, ttnet, programı, programsız iphone internet hızlandırma 2021 gibi içerikler ve konular yer almaktadır. Ülkemizde genel olarak internet hızı konusunda sıkıntılar yaşandığı ve altyapı problemleri olduğu için insanlar kullandıkları interneti hızlandırmak amacıyla aramalar yapmakta ve neler yapabileceklerini merak etmektedirler.

İnternet Hızlandırma 2021 Nasıl Yapılır?

İnternet hızlandırma 2021 konumuzda sizlere neler yapabileceğinize dair çeşitli opsiyonlar sunacağız. Yapmadıklarınız veya yapma, uygulama imkanınız olan internet hızlandırma, internet hızı arttırma yolları görürseniz deneyebilirsiniz.

İnternet Hızlandırma İlk Yol

Öncelikle internet hızımızın neden yavaş olabileceğine ve olduğuna dair tüm olasılıkları düşünmelisiniz. O yüzden baştan gerekli kontrolleri yapmalıyız.

  • İnternet sağlayıcığınızdan dolayı internet hızınız yavaş olabilir, kontrol ediniz.
  • Diğer cihazlardan dolayı oluşan sinyal parazitlerinin sebep olduğu yavaşlık olabilir.
  • Yazılımınız eski ise güncelleyin.
  • Donanımlarınız eski ise güncelleyin.
  • Ağınız üzerinde çok fazla bilgisayar, telefon bağlı olabilir.
  • Bir anlık atılan bir fotoğraf, video vs. ping çıkarmış olabilir.

Özellikle 1.madde önemlidir. Servis sağlayıcınızın yaptığı bir bakım çalışması vesaire varsa internet hızınız buna bağlı olarak kopuk veya yavaş olabilir. Öncelikle bunu doğrulamanız yararınıza olacaktır.

İnternet Hızlandırma İkinci Yol

internet hızlandırma 2021

İnternet hızı arttırma konumuzda önem arz eden bir madde. Eğer cihazınız ile ağınıza kablosuz olarak bağlanıyor iseniz uzaklaştıkça internet hızınız bundan olumsuz etkilenir ve daha az verim alırsınız.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir tıklayınız: Windows 10 Etkinleştirme

Benzer şekilde araya herhangi bir engel teşkil eden madde vs. girerse internet hızınız bundan da olumsuz etkilenir. Böyle bir durum söz konusu ise modem ile cihazınız arasında olan mesafeyi azaltabilirsiniz.

İnternet Hızı Arttırma 2021 Üçüncü Yol

internet hızı arttırma 2021

İnternetinizi hızlandırmanın bu maddesinde sizlere frekans değişkeninden bahsedeceğiz. Maksimum internet hızı verimi için modeminiz için doğru frekansı kullanıyor olmalısınız. İnsanların kullanıyor olduğu modemlerin bir çoğu 2.4Ghz bandını kullanır. Ama birazcık daha üst segment modemler 5Ghzde olabilir. Yüksek frekansları kullanan modemler, ağlar daha hızlıdır. Eğer modeminiz 5Ghz bandını destekliyorsa modem arayüzünüzden bu seçeneğinizi aktive ederek maksimum verimi alabilirsiniz.

İnternet Hızı Nasıl Arttırılır 2021 Dördüncü Yol

internet hızı nasıl arttırılır 2021

Bu maddede internet hızınızı arttırmak için tavsiye edeceğimiz şey ethernet kullanmanız olacaktır. Daha yüksek hız ve verim için ethernet kullanımını tercih etmelisiniz. Ethernet bağlantısıyla modeminizdeki sinyal direkt olarak cihazınıza geleceği için maksimum verimi alacaksınız.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir