ella ertesi gün hapı fiyatı 2022

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024

Bu konumuzda Ella isimli ertesi gün hapı fiyatı 2024 başlığına detaylıca değiniyoruz. Güncel olarak Ella fiyat 2024 senesinde nedir? ne değildir? hep birlikte inceyelim. Yan etkileri, nedir? gibi sorulara da yazımızda detaylı bir şekilde parmak basıyor olacağız.

Ella Ertesi Gün Hapı Hakkında

Ertesi gün hapı: Büyük miktarda progesteron barındıran, korunmasız ilişki sonrasında istenmeyen gebeliklerin engellenmesi maksadı ile kullanılır. Bunun içinde var olan progesteron hormonu, yumurtanın sperm hücresi ile döllenme şansını düşürmekle beraber aynı zamanda, döllenmiş olan yumurtanın da rahme tutunmasını engellemiş olur. Böylelikle de istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkma şansı düşmüş olur. Ertesi gün hapları, doğum denetim hapı gibi sürekli-düzenli bir şekilde kullanılamaz. Korunmasız ilişki ardından istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkmasını engellemek için mümkünse en kısa zamanda tek doz halinde uygulanır. Bazılarındaysa 2 doz kullanmak gerekebilir. Haliyle, ertesi gün hapı doğum kontrol yöntemi olarak düşünülmemelidir. Fazlaca hormon içerdiğinden dolayı olarak yalnızca kondom yırtılması gibi acil yerlerde kullanılmalıdır. Ertesi gün haplarının birçoğu cinsel ilişki sonrası 24 saat içerisinde alındığı takdirde %90 civarları koruma sağlıyor.

ella ertesi gün hapı fiyatı 2022 güncel
Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri Nelerdir?

Karın Ağrıması
Başta Ağrı
Baş Dönebilir
Halsizlik görülebilir
Memede hassaslık
Lekelenmeler

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024

2024 senesinde fiyatı 512.70 ₺‘dir.

Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

  1. Kullanım Anlatımı

    Doğum kontrol hapı ve çeşitli korunmalar benzeri doğum kontrol yollarının yapılmadığı gebelik şansı olan cinsel ilişkinin ardından alınması önerilen ertesi gün hapı ilişki ardından ne kadar çabuk kullanılırsa gebeliği engelleme şansı da o derece fazladır. Bildiğimizin tersine cinsel ilişki sonrası bir gün sonradan kullanılması gerekmiyor 1 saat sonrasında bile kullanılabilir.
    Ürüne, markaya göre değişiklik gösterse bile çoğu ilaç 5. güne kadar uygulanabilir. Ama cinsel ilişki sonrası geçen zaman çoğaldıkça ilacın gebeliği engelleme oranı, şansı aynı oranda düşer. Eczanede reçetesiz bir şekilde satılmakta olan ertesi gün hapını nasıl kullanılması gerektiği kesinlikle eczacıya sorulmalı aynı zamanda ilacın prospektüsü dikkatlice okunmalıdır. Önemli olarak, unutmayınız ki birden çok ertesi gün hapı mevcuttur. Bazıları bir dozda etkili oluyorken bazıları ise 2 ya da 3 doz kullanmak gerekiyor olabilir.

Ella ertesi gün hapı fiyatı 2024 konusunda çeşitli bilgileri sizlere sunmuş olduk. Bu tip konularda kesinlikle yetkili ve tıbbi kurumları, kişileri dikkate almalı ve dikkatli olmalısınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir