Valorant Rank Sistemi

Valorant Rank Sistemi geçtiğimiz günlerde aktifleşti. Hepimizin isteği, o mükemmel oyunlarımızın karşılığı, rank atlamak. Peki Valorant Dereceli Sistemi Nasıl İşler? Hangi ranklar var? gelin hep birlikte göz atalım.

İlk Rütbeyi Almak

Rekabet modunu açabilmek için 20 tane derecesiz karşılaşmayı tamamlamış olmanız gerekli. 20 derecesiz maçı tamamlamış oyuncularla 5 dereceli maç atarak ve valorant dereceli sisteminin sizin alt ve üst oyunculara karşı nasıl oynadığınızı değerlendirmesinin sonuçlarına göre ilk rankınızı elde edeceksiniz.

Valorant Rank Yapısı

Valorant Rank Yapısı Lol’ e benzer bir yapı izliyor. Toplamda 22 farklı rank ve sistemin en üstünde RADIANT rankı bulunmakta.

Rank Atlamak veya Düşmek

Valorant Dereceli Sisteminde sadece kazanmak önemli değil. Kazanmanın veya kaybetmenin yanı sıra hedeflere yaptığınız katkılar, kullandığınız başarılı yetenek atışları, ilk kan almak, bomba kurmak-çözmek gibi gerçekten değer verilmesi gereken diğer etmenlere de bu sistemde önem verilmiş.

Sıralamanızı etkileyen 3 farklı durum bulunmaktadır:

  • Sıralama YUKARI (Yeşil)
  • Sıralama AŞAĞI (Kırmızı)
  • Sıralama SABİT (Gri)

Zamanla Derecenin Erimesi

Valorant RIOT ekibinin de açıkladığı üzere ne kadar uzun süre oynamasanızda rankınız etkilenmeyecektir. Sadece 14 günü geçen inaktiflik durumunuzda rankınız gizli duruma geçer, 1 maç atarak rankınızı tekrar geri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Valorant Discord

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir