topkapı sarayı giriş ücreti 2021

Topkapı Sarayı Giriş Ücreti 2024

Çok eski bir tarihe sahip olan Topkapı Sarayı, uzun yıllar boyunca Osmanlı padişahlarının yaşadığı bir saraydır. Peki topkapı sarayı giriş ücreti 2024 öğrenci, öğretmen ve daha bir çok kişi için ne kadardır? Kimler Topkapı Sarayı’na ücretsiz olarak girebilir, ziyaret edebilir? Bu gibi soruların cevapları ve çok daha detaylı bilgiler sizler için yazımızda derlendi. Konumuzu okumaya devam ederek bu gibi soruların cevaplarını ve detaylı bilgileri kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

topkapı sarayı giriş ücreti 2022

Topkapı Sarayı Giriş Ücreti Güncel

Bazı vatandaşlarımız saraya ücretsiz giriş için kriterleri karşılıyor olabilirler, işte o kriterler şöyledir;

  • Gazi olanlar ve gazilerimizin yakınları.
  • On sekiz yaşının altında olan kişiler.
  • Altmışbeş yaş üstü kişiler.
  • TSK’da görevli olan erbaşaşlarımız ve erlerimiz.
  • Kokartlı tur rehberi olanlar, seyahat acentesi olanlar ücretsiz olarak giriş yapabilmektedir.

Topkapı Sarayı Giriş Ücreti 2024

Topkapı Sarayı için giriş ücreti 2024 senesinde 250 TL kadardır. Ama bu ücrete sarayın içerisinde bulunan Harem bölgesi dahil değildir, bu kısımları da ziyaret etmek kişiler için fazladan 100 TL daha ödeme talep edilmektedir. Müzekart kullanarak çok daha avantajlı şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Topkapı sarayı giriş ücreti‘ne ekstra olarak verebileceğimiz bazı önemli bilgileri ve detayları da sizlere vermek istiyoruz. Topkapı Sarayı belli başlı özel günlerde kapalıdır ve giriş yapılamamaktadır. Bu günlere örnek olarak; 23 Nisan, 1 Ocak gibi günler başlıca gösterilebilir. Ayrıca daha da önemlisi salı günleri ise Topkapı Sarayı komple kapalı olmaktadır.

Müze, Salı günleri ziyarete kapalı tutulmaktadır. Kış sezonunda bilet gişeleri 16:45 saatinde kapanıyor. Yaz sezonunda ise bu gişeler 18:00 saatinde kapanmakta. Ayrıca Saray yaz seoznu, kış sezonu fark etmeksizin çalışma saatleri 09:00’da başlamaktadır. Bu gibi bilgilere ve vakitlere de dikkat ederek Topkapı Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. Yanlış bir vakitte gitmeniz durumunda zaman kaybı yaşayabileceğinizden dolayı yazımıza bu gibi önemli bilgileri de eklemek, sizlere sunmak istedik.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir