dolmabahçe sarayı giriş ücreti 2021

Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücreti 2024

Konumuzda sizlerle dolmabahçe sarayı giriş ücreti 2024 gibi bilgileri ve ziyaret saatleri nedir? gibi bilgileri ayrıca işinize yarayacak bir çok detaylı bilgileri paylaşıyor olacağız. Yapımına 1843 senesine başlanmış olan, ülkemizin değerli yapılarından biri olan Dolmabahçe Sarayı hakkında en detaylı ve güncel bilgileri yazımızda okuyor olacaksınız. Haydi hep birlikte bu gibi soruların cevapları neymiş bakalım.

Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücreti 2024

Dolmabahçe Sarayı, ilk kez İstanbul’da merkezi ısıtma sistemlerinin uygulandığı yapılardan bir tanesidir. Bu saray, henüz elektrik yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyorken yapılmıştır. İçerisinde en güzel ve gözde halılar, malzemeler kullanılmıştır. 1 Ocak 2020’de verilen karar ile Dolmabahçe Sarayı müzekart ile ziyaret edilebilir, girilebilir duruma getirilmiştir. Ama sadece “harem dairesi” olan yerde geçerlidir, “selamlık” bölümünde geçerli değildir. Müzekart kullanıcıları olarak dikkat etmeniz gereken bazı önemli bilgiler de bunlardır, maalesef bu tip detaylar sürpriz olarak karşımıza çıkabilmekte.

Dolmabahçe Sarayı Ziyaret Saatleri 2024

Sabah vakti 09:00’dan akşam 18:00 arasında ziyaretçi alımına uygundur. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta 17:00’da bilet gişelerinin kapandığıdır. Yani 18:00’a kadar açıktır ancak 17:00’dan sonra Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etmek için bilet almanız ne yazık ki mümkün değildir. Bu yazıyı yazarken en güncel ve bilinen resmi açılış kapanış, ziyaret saatleri bu şekildedir.

Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücreti 2024 (Güncel)

Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücreti 2024 yılında 120 TL‘dir. Tabii ziyaret etmek istediğiniz, dolaşmak istediğiniz bölümlere göre bu ücret değişkenlik gösterebilmektedir. Sarayın büyük kısmını oluşturan Selamlık bölgesinin fiyatı 120 TL‘dir ama Harem Dairesi bölümünü de ziyaret etmek istiyorsanız 90 TL ekstradan ücret ödemeniz gereklidir. Dolmbahaçe Sarayı’na ulaşımı ise Kabataş’dan kolaylıkla sağlaybilirsiniz. Tramvay, vapur gibi bir alternatif ile kolayca Dolmabahçe Sarayı’na ulaşabilirsiniz.

dolmabahçe sarayı giriş ücreti 2023
dolmabahçe sarayı giriş ücreti 2024

Bu yazımızda sizlerle Dolmabahçe Sarayı’na giriş ücreti başta olmak üzere çok daha fazla detaylı bilgiler verdik. Müzekart ile giriş yapılabilir mi? Ziyaret edilebilir mi? gibi detaylardan da yazımızın içerisinde bahsetmiş olduk. Ziyaret edebileceğiniz en uygun saatleri, ve gişe saatlerini verdik. Umarız yazımız ülkemizin güzelliklerinden, tarihi yapılarından biri olan bu Saray’ı görmek ve ziyaret etmek isteyen insanlar için doyurucu ve bilgilendirici olmuştur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir