Metin2 Lycan Beceri Statü Dağılımı

Metin2 Lycan Rehberi 2023′ de Metin2 lycan beceri dağılımı, metin2 lycan statü dağılımı gibi konulardan bahsediyoruz. öncelikle belirtmeliyim ki statülerin hepsi lycan karakterinini güçlendirir. Bizim için ise 120 Lwl e giden yolda bize en yararlı olacak statülerden başlamamız önemli yer tutmaktadır. Bunun içinde verdiğim statülerin neden, niçin, hangi sebepten dolayı bunu yaptık tüm bu soruların cevabını vereceğim.

Metin2 Lycan statü rehberi 2022

Lycan Statü Dağılımı

İlk olarak İNT' ten başlıyoruz.
İNT'imiz 90 olduktan sonra DEX
DEX'imiz 90 olduktan sonra STR
STR'miz 90 olduktan sonra HP

Neden En Son HP’ ye Vermeliyiz?

Öncelikle Metin2 ye başlıyorsanız hp bonuzlu itemlerinizi yani Zırh, Bilezik, Kolye, Küpe, Ayakkabınız HP BONUS olmak zorundadır. HP sorunumuzu burdan karşılarız. 1 HP = +40 HP BONUS dur. 90 HP verdiğimizde 3600 HP BONUSUmuz olacaktır ama zaten bizim 2000 HP BONUS lu ayakkabımız, 2000 HP BONUS kolye, 1350 HP BONUS küpe, 2000 HP BONUS bilezik, 2000 HP BONUSlu zırhımız olursa 9350 HP BONUSumuz olacaktır. Eğer paranız yok ise o zaman çok ucuza 1000 1500 HP BONUS veren itemleri alınız. Zaten Lwliniz düşük olduğundan o seviyeye gelmeden direk 90 hp veremeyeceksiniz.

Skill Güçleri ve Statülerle İlişkileri

İNT=  Lycan Karakterinin en önemli iki becerisi KIRMIZI KURT RUHU ve ÇİVİT KURT RUHU güclerini sadece İNT’ten alır. Ve siz İNT vermezseniz P yapsanız yinede o beceri gelişmez. Bu iki beceri için önemli olan tek şet İNT’tir.
KIRMIZI KURT RUHU= 90 İNT ile P olduğunda 585 Ek Saldırı Gücü Verir. Çok az kendi savunmandan eksiltsede rakibin zırhını göz ardı edilir.
ÇİVİT KURT RUHU= 90 İNT ile P olduğunda %25 Saldırı Hızı verir. % 13 Rakibin Başarısızlığı verir. Oklara Karşı Sakınma Şansı verir.
Bu önemli iki beceri sadece İNT le Gelişir.
DEX= Lycan karakteri DEX’e dayalıdır. Biz İNT’ i sadece iki önemli beceri için veriyoruz. Lycan Ninja gibi gücünü DEXten alır. Her DEX SALDIRI GÜCÜ ve GÜÇLENME olduğunu unutmayın.
BECERİnizde dex ile güçlenir. Ancak karakterle oynamalardan dolayı Yırtma Becerisinin DEX ile alakası kalmamıştır. Diğer 3 Beceriye etki etmektedir.
STR= NEDEN STR? Çünkü BECERİLERE ETKİ EDER. YIRTMA BECERİSİ SADECE STR İLE GÜÇLENİR. Diğer 3 Beceriyi normal oranda güçlendirir. DEX ile norrmalleşmiş BECERİLER STR ile GÜÇLENİR.
SALDIRI GÜCÜne DEX kadar olmasa da etki sağlar. SALDIRI GÜCÜNÜZ NE KADAR ÇOK İSE 1 STR NİN BİLE DEĞERİ ÇOKTUR.
HP= EN SON HP VERİRİZ. ZATEN EFSUNLARLA HP İYİ OLUR.

LYCAN SKİLL DAĞILIMI

 1. KIRMIZI KURT RUHU= SALDIRI GÜCÜMÜZE ÇOK ETKİSİ VARDIR.
 2. ÇİVİT KURT RUHU= SALDIRI HIZINA ÇOK ETKİSİ VARDIR VE SONUÇ OLARAK RAKİBİMİZİN BAŞARISIZLIĞI YÜKSELTİR.
 3. KURT PENCESİ= EN GÜÇLÜ BECERİMİZDİR DEXTEN BESLENİR. BİZ BUNU GELİŞTİRDİĞİMZDE DEX E YÖNELMİŞ OLUYORUZ. %20 KRİTİK VURUŞ BECERİSİ VARDIR.
 4. YIRTMA= ART ARDA 2-3 VURUŞ. GÜCÜNÜ STR DEN ALIR. %20 KRİTİK VURUŞ BECERİSİ VARDIR.
 5. KURT NEFESİ= SERSEMLETMESİ OLDUĞU İÇİN.
 6. KURT ATLAYIŞI
Metin2 TR Lycan Ne Zaman Geldi?

Metin2 TR’ye Lycan 26 Kasım 2014 tarihinde gelmiştir.

Lycan Statüleri Nasıl Verilmeli?

Bir lycan’ın en uygun statüleri INT, DEX, VIT’i doldurmalı ve gerisini STR’ye kullanmalıdır. VIT veya INT’yi kaldırmanız (dönüşüm olmayan karakterler kullanıyorsanız inti’yi geri yüklemenizi önermiyorum) ve dönüşümde STR vermeniz gerekiyor.

Lycan için nick arıyorsanız metin2 nickleri konumuzu buradan ziyaret edebilirsiniz.

Metin2 Lycan Rehberi 2023, Metin2 Lycan Statü, Metin2 Lycan Efsunları, Metin2 Lycan Silahları, Metin2 Lycan Zırhları.

One comment

 1. Zümrüt küpe kesinlikle
  14 Çeviklikli item hasarınızı 100 Etkiliyor
  Her 1 Çeviklikden alacağınız hasar 7 Dir
  1k vuran biri için
  1.007 vurur
  Zümrüt küpe bu konuda hasarınızı çok etkileyecektir. Az ise hasarınız grena küpe takabilirsiniz Ama Lycanın hasarı diğer karakterlerden 500-1K arası fark oldugu için kesinlikle zümrüt küpe takmalısınız (Farm için)
  Vs de Grena Küpe seçmeniz daha Mantıklı olacaktır. https://www.zafer2.com

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir