Steam Oyun İade Etme 2022

Steam Oyun İade Etme 2024 Nasıl Yapılır

Yazımızda Steam oyun iade etme 2024 konusuna ve nasıl yapılır gibi soruların cevaplarına değindik. Steam oyun iade etme süresi ve steam 2 saatten fazla oynanan oyunu iade etme gibi konular kafa karıştırıyor. Hemen hemen hepimiz dünyamızda ve topluluğumuzda dünyaca ünlü oyun platformlarından oyun satın almışızdır. Ancak birçok oyuncu satın aldıktan sonra fikrini değiştirerek oyuna geri dönmek isteyebilir. Steam gibi platformlar da kullanıcılarına oyuna geri dönme hakkı veriyor.

Steam Oyun İade Etme Süresi

Bu süreç bazen oyuncular için problemlere yol açabilmektedir. Sorunun kökü, nedeni dikkate alındığında Steam’in iade durumudur. Geri dönüş modu ile karşılaşıldığı sürece Steam sorun olmamasına rağmen kurtarma işlemi uzun sürmüyor. Peki iade durumu nedir ve bir Steam oyununu nasıl geri yüklerim? Bilmemiz gerekenleri görelim.

Oyunun Steam İadesi neden?
Daha önce de belirttiğimiz gibi Steam, oyunların satıldığı çevrimiçi bir platformdur. Sonuç olarak, birçok oyuncu oyunlarını bu platform üzerinden satın almaktadır.

Ancak, daha önce inceledikleri bir oyunu satın alan oyuncuların cesareti kırılabilir. Başka bir deyişle, bazı oyuncular paralarını geri almak için maaş çekmeye başlar. Ancak bu süreç uzun olduğu için oyuncular arasında fikir ayrılıkları olabilir. Ek bir neden olarak, eğitilmiş oyundaki hatalar oyuncuyu rahatsız edebilir. Yani, geri dönüşün oyuncuların önüne çıkmasının bir başka nedeni. Sonuçta, böceklerle dolu oyunlar oynamak güzel bir kahkahayı mahvedebilir.

Ancak, oyuncular bir geri ödeme politikası talep edebilir. Ancak süreç çok zaman alsa da oldukça basittir. Steam’in sunduğu iade sistemi bir takım özellikler içeriyor. Bunlardan biri iade koşullarıyla ilgili. Peki Steam nasıl bir iade olayı istiyor?

https://youtu.be/OQTcnMN-Jfc

Steam 2 saatten fazla oynanan oyunu iade etme

Diyelim ki yarasa ve Steam tüm iade işlemlerini kabul etmiyor. Bunun sebebinin Steam’in dönüş moduna verdiği güçlü tepki olduğunu söyleyebiliriz. Steam’in geri dönüş tahmini şu;

Oyunun satın alındığı günden itibaren en fazla 2 hafta (14 gün) geçmiş olmalıdır, oyun 2 haftadan fazla kütüphanenizde kaldıysa iade yapamazsınız.
Tekrar oynanacak oyun iki saatten fazla sürmüş olmalıdır. 2 saatten fazla oyun süresi Steam kabul edilmiyor.
Satın aldığınız bir oyunda hile yapmanız yasaklanırsa, Steam geri ödemenizi kabul etmeyecektir. Oyun çıkana kadar sipariş edilen oyuna geri dönme izni veren Steam, oyun çıktıktan sonra 2 saat 2 hafta boyunca siparişi tutuyor. Kısacası Steam, sipariş verme konusunda aynı konumunu koruyor.


Son olarak oyunu başka bir platformda satın alırsanız Steam’de iade etme seçeneğiniz yok. Örneğin Steam üzerinden Epic Games’ten hangi oyunu satın almış olursanız olun, Steam üzerinden iade edemezsiniz.
İade işlemi sırasında bu koşulları sağlayabiliyorsanız, Steam iadenizi masrafları size ait olmak üzere kabul eder. Böylece kurtarma işlemini başlatabilirsiniz. Peki bir Steam oyununu nasıl geri yüklersiniz?

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır

Steam 2 saatten fazla oynanan oyunu iade etme

Steam oyun iade sisteminin de birkaç basit adımı vardır. Eğer dönüş modu ile tanışabilirseniz, Steam oyununu nasıl geri yükleyeceğinizi görelim. İlk önce ana Steam panelini açmalısınız. Açılan “Kütüphane” sekmesinde sahip olduğunuz oyunu göreceksiniz. Ardından geri dönmek istediğiniz oyuna tıklamanız gerekiyor.

Ekranın sağ tarafındaki “Bağlantılar” sekmesine geçin, ardından “Destek” seçeneğine gidin.

Steam-Oyun-İade
Destek bölümüne ulaştığınızı düşünerek bir sonraki adıma geçelim. Destek bölümünde oyuna neden geri dönmek istediğinizi soran bir seçenek bulacaksınız ve bu süreçte neden ilginizi çekmediğinin sebeplerinden birini seçeceksiniz.

İade nedeninizi seçtikten sonra Steam size bir destek talebi ve iade seçeneği sunacaktır. Geri dönmek ve paranızı geri almak istiyorsanız iade seçeneğine tıklamak isteyeceksiniz.

Steam oyun iade seçeneği
Geri ödeme yöntemini seçtikten sonra Steam cüzdanınızda kayıtlı olan kredi kartındaki iade seçeneklerinden birini seçmek isteyeceksiniz. Ardından “Talep Gönder” seçeneği ile talebinizi iletebilirsiniz.
Bir iade durumuyla karşılaşırsanız, Steam talebinizi inceleyecek ve iadenizi planlayacaktır.

Steam’in iadesi ne kadar sürer?
İade durumunuzu tamamladıktan ve iadenizi ayarladıktan sonra Steam, talebinizi inceliyor. Steam, şartı karşılayacağınızı düşünürse, sizi e-posta ile bilgilendirecektir. Bu e-postada, geri ödeme hakkında bilgi verilmektedir.

Steam iade kararı verdiğinde, tercihinize bağlı olarak bir hafta içinde Steam cüzdanınıza veya kredi kartınıza geri ödeme yapılacaktır. Zamanında ödeme için Steam destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Hediye olarak aldığım bir oyunu nasıl iade edebilirim?
Steam platformunda arkadaşınızdan hediye oyun almış olsanız bile, hediyenizi kabul edilmediği sürece iade edebilirsiniz. Eğer hediye kabul edilmişse ve siz iade etmek istiyorsanız, oyunun hediye olarak alıcısı iade sürecini başlatabilir. Aynı regresyon koşullarının bu süreci etkilediğini de eklemeliyiz.

İçerik indirmek için kullanılabilir mi?
Oyun, çıktıktan sonra oyunun yanında DLC paketini yayınlar. Sonuç olarak şirketler oyuna ayak uydurmaya devam ediyor ve oyun sürekli gelişiyor. Peki kurtarma işlemi nasıl oluyor da DLC paketinde ve bunları geri yükleyebilir miyiz?

Steam oyununun iadesi
Aynı şey DLC paketi için de geçerli. Satın aldığınız DLC paketi 2 saatten daha kısa sürede satılırsa iade talebinizi iletebilirsiniz. Kısacası, tekrar modu DLC içeriği için aynıdır.

Steam cüzdanımdaki paramı geri alabilir miyim? Steam de bu konuda bazı soruları yanıtlıyor. Ayrıca bu durumda Steam cüzdanınıza yatırdığınız parayı geri alabilirsiniz. Bakiyede herhangi bir işlem yapmadıysanız, 14 gün içinde işinizi iptal edebilirsiniz.

Ancak Steam tarafından belirlenen gerekli şartlara uymadığınız takdirde iade politikasından yararlanamayacağınızı unutmayın. Steam, oyun dönüşü için mükemmel bir uyum sağlar. Steam, yıllardır satışlarda liderliğini sürdürüyor. Bu başarının sebebi ise Steam’in sağladığı kalitedir.

Steam, özellikle geri alma sistemleri söz konusu olduğunda iyi çalışır. Geri dönüş modu karşılandığı sürece Steam hemen hemen hiçbir oyuncuyu yapmıyor. Uzun vadeli oyuncu tazminat sistemine rağmen Steam, bu sorunu çözmek için daha yüksek bir ödeme yöntemi kullanacak.

Sizler için hazırladığımız Steam oyunu iadesi konusu umarız yararlı olmuştur. Peki, Steam’in kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Steam iade sürecinde en büyük rahatlığı sunan bir oyun platformu olmayı başardı mı? Sizce Steam hangi alanı geliştirmeli? Düşünceleriniz ve sorularınız için yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir