Instagram Hesap Çalma

Bu yazımızda instagram hesap çalma konusuna değineceğiz. Son zamanlarda instagram çalma işlemleri gerçekleştiren hacker grupları oldukça gündemdeydi. Hatta instagram yüzünden yaptığı şeylerden dolayı hapse giren sosyal medya fenomenleri bile gördük.

Instagram Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Genellikle dolandırıcı kişiler phishing denilen yöntemi tercih ederler. Belli sosyal mühendislik yöntemleri kullanarak hesabınızı çalabilirler. Sizi muhabbete tutup orijinal olmayan bir fake script kurulu instagram sayfasına sokup kullanıcı adı şifrenizi girmenizi sağlayabilirler gibi gibi yöntemlerden bahsedebiliriz arkadaşlar burada.

instagram hesap çalma

Instagram Çalma Programları

Kesinlikle değinmek istediğim bir nokta da bu. İnternette gezen instagram hesap çalma programı gibi gibi şeylere kesinlikle kanmayınız, indirmeyiniz ! Bu programlar, dosyalar kısaca cihazınıza virüs bulaştırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Bu tuzaklara kesinlikle ama kesinlikle sakın düşmeyiniz.

instagram çalma

Instagram Hesabı Çalmanın Yasal Cezası

Tabii ki bu tip işlemler yasal değildir. Cezalandırılmaları gerekir ve cezalandırılırlar. Yazının başında da söylediğimiz, bellirtiğimiz üzere daha önce ünlülerin, insanların instagram hesaplarını çalan bazı kişiler tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Bunların arasında hepinizin yakından tanıdığı sosyal medya fenomenleri bile vardı. Tavsiye vermek gerekirse uzak durmanız en iyisi. Çalma ve çırpmayla sonunuz pek iyi yerlere gider diyemeyiz sizin de malumunuzdur ki.

Instagram Hesabı Çalarsam Ne Olur?

Yazıda çokça bahsettiğimiz üzere şikayet edilmeniz durumunda instagram savcılık ile giriş bilgilerinizi, imei veya ip adresi, lokasyonunuz gibi şeyleri paylaşabilmektedir. Daha önce bu şekilde “instagram çetesi” gibi terimlerle anılan kişilerin yakalanmalarına ve cezaevine gönderilmelerine tanıklık etmiştik.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir