ertesi gün hapı fiyat 2021, doğum kontrol hapı fiyat 2021

Ertesi Gün Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2023

İnsanlar korunmasız gerçekleştirilen cinsel ilişkilerde beklenmeyen gebelikleri engellemek amacıyla ertesi gün hapı gibi yöntemlere başvuruyorlar. Doğum kontrol hapı fiyatı 2023, ertesi gün hapı fiyatı 2023 konusunda Ella, Norlevo, Preven, Yasmin, Microgynon, Yazz, Reginon gibi markaların ürünleri başta gelen ürünler oluyor. İnsanlar en çok bu ve bunun gibi markaları tercih ediyorlar. Peki gelen zamları da düşündüğümüzde bu doğum kontrol haplarının fiyat listesi 2023 yılında bizi nasıl karşılıyor hep birlikte bakalım.

Ertesi Gün Hapı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genelde insanların isminden dolayı kafalarında ilişkiden 1 gün sonra alınması gibi bir yargı oluşuyor ancak bu yanlıştır. Ertesi gün hapını ne kadar erken alırsanız, o kadar etkili olurlar. İlişkinin geçtiği 24 saat içerisinde alınması durumunda yüzde doksan civarlarında başarılı oluyor. İlişkinin üzerinden geçen süre aralığı arttığı sürece, başarı şansı aynı seviyede azalacaktır. Etkileri kullandığınız markadan markaya farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak bilmeniz gereken şey zaman geçtikçe koruma etkisi azalır yani ne kadar erken o kadar iyi. Ertesi gün hapları çok yoğun olarak hormon içerikli olduğundan ayda en fazla 1 kez kullanılmalı.

Ertesi gün haplarını, doğum kontrol hapları gibi düzenli kullanırsanız çok büyük yan etkileriyle karşılaşabilirsiniz. Hapı aldıktan sonra 3 saat içerisinde kusma durumu gerçekleşirse ilacın etkisi ortadan kalkar bu yüzden yeni bir hap almalısınız. Kendinizi kötü hissederseniz veya kötü etkiler devam ederse mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurun. Eğer düzenli bir cinsel yaşantınız varsa ve gebelik istemiyorsanız mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurup sizin için en ideal doğum kontrol yolu hakkında bilgi edinmelisiniz. Ayrıca kullandığınız markadan markaya değişiklik gösterebileceğinden bazı markaların 2-3 doz kullanılması gerekilebilir, bazı markalar tek dozla yeterli olabilir bu yüzden mutlaka prospektüsü okuyun ve eczacınıza danışın. Ertesi gün hapları düzenli bir koruma yöntemi değildir.

Ertesi Gün Hapı Olası Yan Etkiler: Karın ağrısı, halsizlik, baş dönmesi-ağrısı, lekelenme, ara kanama, göğüslerde hassassiyet gibi yan etkiler sayılabilir. Ertesi gün hapları eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedirler.

Ertesi Gün Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2023

Ella 83 TL
Ertes57 TL
Norlevo59 TL
Yasmin37 TL
ertesi gün doğum kontrol hapı fiyat 2023

Ertesi gün hapı fiyatı 2023 , doğum kontrol hapı fiyat 2023 listesi konumuz hazırlanırken bu şekildeydi ancak fiyatların alışveriş yaptığınız yere ve güncel zamlara göre değişkenlik gösterebileceğini unutmayın. Son olarak sağlınız ile alakalı konularda sağlıkçılara danışmayı ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatalım.

One comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir