ayasofya müzesi camii giriş ücreti 2021 öğrenci yabancı

Ayasofya Giriş Ücreti 2024

Ayasoyfa Müzesi ve Camii ülkemizin içerisinde yer alan en ama en önemli tarihi yapılardan bir tanesidir. Ayasofya giriş ücreti 2024 yılı için öğrenci, yabancı ve daha bir çok kişiler için yazımızda olacaktır. Geçen zamanla birlikte, fiyatların ve ücretlerin değişiklik göstermesine de bağlı olarak insanlar güncel olarak bu tip sorular sorabiliyor ve aramalar yapabiliyorlar. Bu yazımızda sizlerle Ayasofya giriş ücreti‘ni paylaşacağız ekstra olarak bilmeniz gereken önemli detaylardan ve bilgilerden de bahsedeceğiz.

Ayasofya Camii Müzesi Hakkında

İstanbul, Fatih’te bulunan Ayasofya her yıl bir çok turisti ve yabancıya ev sahipliği yapmaktadır ve tam konum olarak Sultan Ahmet Meydanında bulunmakta. Dünyanın sekizinci harikası olarak bilinen Ayasofya Müzesi’nın yapımında yüzlerce ve hatta binlerce kişi ter dökmüştür, inşaatının tamamlanması yıllar almıştır. Böylece Ayasofya kendi yıllarının en harika eserlerinden biri olmuştur. Yapımında en iyi ve sağlam, kaliteli malzemeler kullanılmıştır, yüksekliği ise tamı tamına yerden 55 metre.

Ayasofya Ziyaret Saatleri

Pazartesi günlerinin haricinde haftanın tüm günlerinde ziyaretçilere açıktır. Yaz ve kış vakitlerinde saat açısından değişkenlik göstermektedir. 1 Nisan ile 31 Ekim tarihleri arasında açılma saati 09:00 iken kapanma saati olarak ise 19:00’dır. 31 Ekim ile 1 Nisan tarihleri arasındaysa açılma saati tekrar 09:00 iken kapanma saati olarak 18:00’dır. Bu belli günler ve saatler içerisinde Ayasofya Cami’sini ziyaret edebilirsiniz.

Ayasofya Giriş Ücreti 2024

Ayasofya giriş ücreti 2024 güncel olarak 25 Euro idi. Ancak artık Ayasofya’yı ibadete açıldığından ötürü gezmek bedava. Ayrıca belirtmeliyiz ki öğrenci veya öğretmenlere Ayasofya girişi ücretsizdir. Ayrıca giriş için para ödememek için yıllık 60 Lira olan Müze Kartı’ndan edinebilirsiniz, bahsi geçen bu kart sayesinde 1 sene boyunca geçerli müzelere ücretsiz olarak girebiliyor ve ziyaret edebiliyordunuz.

ayasofya giriş ücreti 2023
Ayasofya Giriş Ücreti 2024
Ayasofya Cami Ziyarete Açık mı?

Evet, Ayasofya Cami artık 7/24 insanların ziyaretlerine ve de ibadetlerine açık bir şekilde hizmettedir.

Ayasofya kaça kadar açık 2024?

Ayasofya artık 24 saat boyunca açıktır. İstediğiniz zaman ziyaret edebilir veya ibadet gerçekleştirebilirsiniz.

Ayasofya için giriş ücreti yukarıda bahsettiğimiz gibiydi, ancak Ayasofya Camii’ye çevrildiğinden artık bedava şekilde ziyaretlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz.

One comment

  1. bu pandemi sürecinde girişler mevcut mu bu haberi görmeyene kadar kapalı diye düşünüyordum genel tarihi mekanların

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir